Sveiks! Lūdzu autorizējies!
Sveiks! Lūdzu autorizējies!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
SatursSaturs  ModifikācijasModifikācijas  Latest imagesLatest images  MeklētMeklēt  ReģistrētiesReģistrēties  IeietIeiet  
Pieteikties SFS Līgai ŠEIT !
Informācija jauniņajiem ŠEIT !

 

 Biežāk uzdotie jautājumi

Go down 
AutorsZiņojums
Uldis
Administrators
Administrators
Uldis


Vecums : 28
Postu skaits : 609
Pievienošanās datums : 16.10.11
Dzīvesvieta : Ērgļu novads

Biežāk uzdotie jautājumi  Empty
PostTēma: Biežāk uzdotie jautājumi    Biežāk uzdotie jautājumi  EmptySvētdena Novembris 11, 2012 11:29 am

• Kas ir HDD? Vai man viņš ir vajadzīgs?
HDD ir cietais disks. Tas vai viņš tev ir vajadzīgs atkarīgs no tevis paša un tavām prasībām pret to, ko tu vēlies sagaidīt no xboxa. Personīgi es ieteiktu iegādāties vismaz kādu papildus atmiņas vienību, kaut tā būtu tikai 256mb atmiņas karte, kuru lietot spēles procesa saglabāšanai. Kopš pēdējiem atjauninājumiem, iespējams arī pievienot parastākās flash atmiņas līdz 16gb ietilpībai.

• Ko es varu saglabāt uz HDD?
Spēles procesu (Save games), xbox live lejupielādēto saturu (tēmas, papildinājumus, pačus, bildes, filmas, spēles, mūziku, atjauninājumus u.t.t.). Xbox 360 spēles un mūziku no flash atmiņas vai diska. Filmas no diskiem un flashiem nav iespējams saglabāt uz HDD.

• Kas ir arcade, premium, elite un slim? Kādas ir viņu atšķirības?
Tie xbox modeļi, kuri atšķiras tikai ar komplektāciju, bet jaudas ziņā viņi neatšķiras ne ar ko.
Arcade (vairs neražo): Komplektā neietilpst HDD, HD kabelis un austiņas. Komplektā nāca 256mb atmiņas karte.
Premium a.k.a Pro (vairs neražo):Ietilpst 60gb (senāk 20gb) HDD, HD kabelis un arī austiņas. Nav iebūvētās atmiņas.
Elite (vairs neražo): Ietilpst 120gb HDD, HD kabelis, melns korpuss un pults. Jaunākajiem modeļiem vairs komplektā neietilpst HDMI kabelis.
Slim 4gb (cena ap 130ls): Xbox 360 kompaktais modelis. Atšķirībā no elites modeļa, šim ir melns, spīdīgs korpuss, iebūvēts bezvadu interneta uztvērējs, 4gb HDD.
Slim 250gb (cena ap 190ls): Tas pats, kas 4gb versijai, tikai - lielāks cietais disks (HDD) - 250gb.

• Kur ir labākā vieta, kur iegādāties xbox 360?
Latvijas interneta veikali

• Gribu sūtīt xbox 360 no ārzemēm, piemēram ASV
Personīgi es to neieteiktu darīt. Pirmkārt lieākā daļa ārzemju veikalu paši nemaz negribētu sūtīt (izņēmums ir ebay/amazon) dēļ riska, ka transportēšanas laikā kasti var sadauzīt (kurš tad uzņemsies par to atbildību?), otrkārt garantija var sagādāt problēmas. Tu speciāli lidosi, sūtīsi kasti par savu naudu uz to valsti, lai apmainītu xboxu? Arī enerģijas padeve katrā valstī var atšķirties līdz ar to būs jāiegādājas pārveidotājs (UK variantā) vai jauns baroklis (power brick) USA gadījumā, kas atkal sagādā problēmas un izdevumus. Ja xbox tiek sūtīts no valsts, kas nav Eiropā, tad arī spēles, kas paradzētas Eiropai (PAL) xbox nepieņems līdz ar to spēles būs jāsūta no tālām ārzemēm, kas atkal ir lieki, papildus izdevumi, izņēmumi ir Reion free spēles.

• Dabūju xbox 360 no ASV, nevaru te, Latvijā, viņu palaist
Pie vainas būs power brick (lielais klucis ar oranžo/zaļo gaismiņu sānā), kas paradzēts citai jaudai. Cik esmu dzirdējis arī pārveidotāji nepalīdz problēmu atrisināt tāpēc būs vien jāpērk eiropas power bricks, to vari meklēt sludinājumos vai ebay.

• Kā labāk turēt xboxu? Horizontāli vai vertikāli?
Es personīgi turu horizontāli (slīpi), jo man tas liekas drošāk. Horizontāli xbox ir stabilāks, kā arī baumo, ka vertikāli xboxam ir lielāka iespēja saskrāpēt disku (kas skan samērā loģiski). Ventilācijas plūsma ir vienāda abos variantos. Vertikāli brīvas ir abas garās sānu malas, bet horizontāli atkal brīva ir gan viena sānu mala, gan arī xboxa apakša, kura ir pietiekami plaša un izcaurumota, lai gaisa padeve būtu pietiekama.

• Kam domāts wireless network adapter?
Tā kā xbox 360 nav aprīkots ar bezvadu interneta uztvērēju tāds ir jāpērk atsevišķi. Cena viņam ir aptuveni 40ls un izmantot citu tā vietā praktiski nav iespējams, jo MS ir uzlikuši bloku. Nāk jau iebūvēts xbox 360 slim modelī.

• Gribu pirkt xboxam papildus ventilatorus
Ja gribi pērc, bet viņi var tev atspēlēties uz slikto pusi. Jo vairāk enerģijas xboxam vajag, jo vairāk tas uzkarst, jo vairāk uzkrst, jo lielāka iespēja, ka xkaste nosvils.

• Vai Xbox 360 nāk līdzi SCART adapteris?
Jā!

• Kas ir labāks Playstation 3 vai xbox 360?
Neviens. Simtās diskusijas par šo tēmu runā pašas par sevi. Abiem ir savi plusi un mīnusi. PS3 ir bluray, bezmaksas interneta serviss, web pārlūks, bet xbox 360 ir lielisks un interesants LIVE serviss, daudz vairāk ekskluzīvu spēļu un addonu, kā arī cena ir mazāka.

• Gribu atkodēt savu konsoli
Nevajag. Pirmkārt zagt ir slikti, otrkārt tu zaudēsi garantiju, kas xboxam var lieti noderēt. Neaizmirsīsim arī lielisko xbox LIVE servisu, kas sastāda lielāko daļu no visas xbox jautrības, tu taču negribi noraut banu uz kautkā tik lieliska? Kāda jēga pirkt sulu spiedi, ja nevari atļauties augļus no kā sulu izspiest?

• Manai xkastei ieslēgšanas pogas sekcijas 1, 3, un 4 mirgo sarkanā krāsā
Šī xbox 360 kļūda ir pazīstama kā 3 sarkanās gaismiņas jeb RRoD, jeb "red ring of death". Šī noteikti ir vispopulārākā un aprunātākā kļūda kādu piedāvā xbox 360. Parasti ar šo kļūdu marķē konsoles nāves iestāšanās brīdi, bet mūsdienās ir iespējams konsoli apmainīt pret garantiju,vai, ja garantija beigusies, atpumpēt konsoli pie kāda, kas to piedāvā (parasti sludinājumu portālos). Tas gan nebūs ilglaicīgs risinājums, bet labāk nekā nekas. Bet pirms celt paniku vispirms pamēģini izraut visus ar konsoli saistītos vadus un tad pa vienam atštepselēt atpakaļ. J atas nepalīdz pamēģini noņemt HDD ieslēgt konsoli, tad izslēgt, pielikt HDD un atkal izslēgt. Ja šie paņēmieni nepalīdz, tad, diemžēl, tu tur vairs neko nevari darīt.

• Kā izvairīties no RRoD?
Turi xboxu labi ventilētā vietā. Tur, kur ir laba gaisa piekļuve. Nebāz viņu skapī, zem segas/uz gultas vai starp citām elektronikas ierīcēm, regulāri noslauki korpusu un vietu zem un apkārt xboxam, lai neuzkrājas putekļi.

• Vai man būtu jāuztraucas par RRoD?
Ja tu dari visu, kas minēts iepriekšējā punktā tad nē. Pirmajiem xboxiem bija slikta ventilācija tāpēc pirmie xboxksi tik ātri nosvila un savu nelaimīgo leģendu nes pār xboxu vēl šodien, bet pa gadiem MicroSoft ir labojušies un xbox pret šo problēmu ir diezgan labi pasargāts. Bet apgalvot, ka RRoD tevi noteikti neapciemos garantēt nevar, tāpēc ir svarīgi saglabāt garantiju.

• Kādas ir xbox 360 mātesplates?
Xbox 360 ir bijušas 5 mātesplates:
Xenon (CPU: 90nm, GPU: 90nm)- pati vecākā no mātesplatēm. Tā tika ievietota pirmajiem xboxiem, tātad 2005. gada novembrī. Mātesplate, kuras dēļ populārs kļuva RRoD. Nebija HDMI atbalsts.
Zephyr (CPU: 90nm, GPU: 90nm) - Tika palaista 2007. gada jūlijā. Vēl joprojām nesa sev līdzi augsto RRoD procentu, bija ievietots HDMI atbalsts.
Falcon (CPU: 65nm, GPU: 90nm) - 2007. gada Septembris. Ar šo procesoru RRoD errors samazinājās, tāpēc tiek uzskatīts, ka ar šo procesoru šī kļūda tika nedaudz labota.
Opus (CPU: 65nm GPU: 90nm) - Jūnijs 2008. gadā. Tāds pats ka Falcon, tikai bez HDMI atbalsta. Tika ievietots xenon konsolēm, kuras tika iesūtītas ar RRoD.
Jasper (CPU: 65nm GPU: 65nm) - 2008. gada Septembris. Pirmā mātesplate, kura tika veidota tiešai ciņai pret RRoD, ar daudz mazāku un stabilāku GPU (GPU atslēgšanās pārkaršanas dēļ, bija galvenais RRoD iemesls).
Valhalla (CPU: 65nm, GPU: 65nm) - Pēdējā xbox 360 mātesplate. Šī ir tā sauktā "xbox 360 slim" versija.

•Kā zināt kāds procesors ir manā konsolē? Kad ir ražots mans xbox 360?
Apskaties datumu, kas norādīts uz tava xbox 360 aizmugurē (blakus ventilatoriem). Slimam noteikti nebūs vecie procesori un ražošanas datums ir virs USB portiem.

•Gribu pirkt xbox 360 spēli kautkur Latvijā. Kur man meklēt?
Labāk, protams, būtu ieteicams sūtīt no ārzemēm, bet ja omēr esi ieši nolēmis skatīties tepat Latvijā, tad pievērs uzmanību elektronikas veikaliem. Vislielākās izredzes kautko atrast ir veikalos "Elkor" un "Videogames". Ir arī Latvijas spēļu e-veikals gameclub.lv. Tāpat labus piedāvājumus iespējams atrast tepat forumā. Piemēram, 10speles topikā.

•Kur pirkt xbox 360 spēles?
Vislētāk un laikam arī vislabāk būtu spēles pirkt ārzemēs. Vispopulārākais veikals noteikti ir http://game.co.uk, bet ir arī daudzi citi, kuros var atrast arī pievilcīgākas cenas. Ieskaties te.

• Kas ir Kinect un vai man viņu vajag?
Kādreiz saukts par Project Natal. Tā ir kustību sensoru tehnoloģija. Tas nozīmē, ka, lai spēlētu spēles, nevajag pulti. Tā vietā pašam ir jālēkā un jāvicinās ar rokām. Sīkāk Kinect topikā.


xbox LIVE un xbox lietošana

• Kas ir xbox LIVE?
xbox live ir xbox interneta serviss. Caur XBL tu vari spēlēt spēles daudzspēlētāju režīmā, sarakstīties un spēlēt spēles kopā ar draugiem, spēlēt demo, skatīties filmas un daudz ko citu. Tas ir xbox interneta serviss, kas noteikti jāizmēģina visiem xbox 360 lietotājiem.

• Kā pieslēgties xbox LIVE?
Izlasi Xbox 360 Lietotāja Pamācību

• Kas ir Silver membership un Gold membership?
Silver ir xbox live lietotāju grupa, kas nav maksājusi par xbox live līdz ar to viņiem ir ierobežotas iespējas. Silver lietotāji nevar spēlēt spēles daudzspēlētāju režīmā, kā arī pievienoties/izvedot ballītes (party), silver lietotājiem arī jaunākie spēlu demo ir pieejami vēlāk. Laikam ejot, kad xbox live serviss būs attīstījies vēl tālāk ierobežojumi silver lietotājiem papildināsies. Piemēram silver lietotāji nevar piedalīties spēlē 1vs100, lietot facebook, twitter, last.fm.
Savukārt zelta, jeb gold lietotāji ir cilvēku grupa, kas maksājusi par xbox live servisu. Gold lietotājiem ir pieejams viss, ko piedāvā xbox LIVE serviss. Mēneša maksa par gold abonamentu ir aptuveni 5 mārciņas, bet abonējot uz ilgāku laiku - lētāk.

• Kā un kur iegādāties xbox live gold abonementu?
Ir divi veidi: Piesaistot savu kredītkarti xbox, ko es gan neieteiktu darīt dēļ neērtās kartes atslēgšanas no xbox vajadzības gadījumā. Otrs veids, kuru iesaku arī es ir ar iepriekšpirktām kartiņām uz kurām ir kods, kas jāievada, lai aktivizētu gold membershipu. Kartiņas ir iespējams iegādāties e-veikalos, kā arī lielakos elektronikas veikalos tepat Latvijā, bet es rekomendēju http://www.xboxliveuk76.com/ servisu, jo tas ir lētāks, diezgan ātrs un uzticams. Sīkāka informācija. Kopš XBL ir savienojams ar paypal kontu, arī tas ir populārs variants, jo cenas pa tiešo, mēdz būt zemākas.

• Es varu dabūt bezmaksas gold uz mēnesi?
Jā, pirmajiem, ja nemaldos 3, profiliem (uz xkasti) iespējams iegūt bezmaksas viena mēneša izmēģinājumu. Tikai reģistrējoties (caur xboxu, ne xbox.com) jānorāda, ka nevēlies uzreiz pirkt goldu.

• Ko darīt ar MS punktiem?
MS p-ti ir tava virtuālā xbox nauda. Ar tās palīdzību tu vari īrēt filmas, nopirkt add-onus spēlēm u.c

• Ja esmu piereģistrējies kā eiropietis vai man derēs ASV punkti?
Nē, Eiropai der tikai UK punkti, bet ASV der tikai ASV punkti, Eiropā ASV punktus nav iespējams aktivizēt un otrādi.

• Kur iegādāties MS punktus?
Tur pat, kur xbox live gold membershipu. Sīkāka informācija

• Kas ir Gamerscore/Achievements un ko ar viņiem darīt?
Tas pats, kas PS3 trofejas. Tas sagādā tev mazu prieciņu par paveikto spēlē. Sasniegumi spēlēšanas procesu padara interesantāku. Izaicina tevi spēlē izdarīt kautko tādu, ko citā reizē tu varbūt nemaz nedarītu (piemēram savākt visas paslēptās zeķītes spēlē vai izpildīt visus papilduzdevumus). Tavs gamerscore atkal izriet no tā cik daudz sasniegumus esi izpildījis. Parasti spēlei bez papildinājumiem ir 1000 gamerscore, ko iespējams dabūt, bet tas, cik gamerscore tu dabūsi par noteiktu sasniegumu atkarīgs no spēļu ražotājiem.

• Vai es varu nopirkt spēles xbox LIVE?
Jā! Nopirkt var gan mazās arkādes spēles, gan arī populārākās xbox 360 "lielās" spēles. Šo spēļu saraksts regulāri paplašinās. Tās nopērkamas par noteiktu skaitu MS punktiem.

• Ko nozīmē zvaigznītes pie mana gamercarda?
Tava reputācija. Cik cilvēki tevi ir ieteikuši par labu sabiedroto / pretinieku un cik par tevi izteikušies slikti. Jo vairāk zvaigznītes, jo mīlētāks tu esi.

• Es arī varu novērtēt kādu spēlētāju?
Ja esi ar viņu kopā spēlējis tad vari. Tu vari atstāt pozitīvu vērtējumu un palielināt iespējas ar šo cilvēku spēlēt atkal, vai ielikt negatīvu vērtējumu un priecāties, ka jūs vairs visdrīzāk nekad netiksities. Vērtēšana nav obligāta.

• Vai xbox 360 spēles var spēlēt internetā ar PS3 lietotājiem?
Nē un visdrīzāk nekad arī nevarēs.

• Vai uz xbox 360 var spēlēt pirmā xbox spēles?
Ne visas, bet lielāko daļu var.

• Uz pults visu laiku mirgo gaismiņas
Tas nozīmē, ka baterijas taisās beigties, skrien uz bodi iepirkt jaunas jau laicīgi, iegādājies play & charge kitu vai uzliec lādēties jau esošās.

• Vai caur xbox 360 var sēdēt internetā?
Nē, ir iespējams izmantot vienīgi Twitter, Facebook un last.fm, kā arī SKY TV

• Kā xboxam pieslēgt otru pulti?
Nospiežot to mazo balto podziņu, gan uz xbox 360, gan uz pults.

• Vai, ja es aiziešu pie drauga ar savu pulti es viņu varēšu pie viņa xbox pieslēgt un pēc tam mājās atpakaļ pie sava xbox?
Jā varēsi.

• Gribu kautko novilkt no xbox LIVE, bet man parāda "can't download from your location"
Tas ir region locks. Kad tāds ir uzlikts, to ko gribēji novilkt var novilkt tikai no oficiālās xbox valsts (kas nav Latvija). Viņi pēc IP konstatē ka tu neatrodies tur, kur esi norādījis un neļauj tev šo failu novilkt. Kāpēc daži izstrādātāji tā dara vēl joprojām nav skaidrs.

• Kā nomainīt valsti, kuru esmu norādījis par savu?
To nevar izdarīt. Microsoft atcēla iespēju reģiona nomainīšanai, lai cilvēki nesāktu taisīt vairākus kontus dažādos reģionos. Piemēram, lai Angļi nesāk lietot ASV paredzētās ekstras.

• Kādu valsti izvēlēties, kad reģistrējos xbox LIVE?
Kādu vēlies, bet personīgi ieteiktu kādu Eiropas. Lielākā daļa latviešu lieto Lielbritāniju.

• Kas ir PAL un NTSC?
Reģioni. PAL=Eiropa, NTSC=ASV. NTSC spēles uz PAL konsoles neies, kā arī PAL spēles neies uz NTSC konsoles. Izņēmumi ir region free spēles.

• Vai uz xbox var skatīties DVD, klausīties mūziku, vai skatīties .avi filmas?
Var. DVD un mūziku var klausīties nepieslēdzot xboxu nternetam, bet lai skatītos .avi un citu formātu failus nepieciešām novilkt atjauninājumu no xbox live.
Atpakaļ uz augšu Go down
https://multigaming.latvianforum.net
 
Biežāk uzdotie jautājumi
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
 :: Viss kas cits :: Konsoles un spēles :: XBOX 360-
Pāriet uz: